הנשיא שיגר איגרת, אבל לא יגיע

כנס פדויי שבי לדורותיהם:

בקרב מארגני הכנס שורר זעם על הנשיא שעל אף שהוזמן, לא יגיע; אחד המארגנים ל-Nfc: "אנו מאוכזבים מכך שהוא אינו מוצא לנכון לכבד אותנו בנוכחותו"; דוברת הנשיא בתגובה: "נבצר מהנשיא להגיע, אך עניינם של פדויי השבי קרוב לליבו"; הכנס ייערך ביום ראשון בבית הלוחם בת"א במעמד שר הביטחון

מאת: גל ברגר |    תאריך: 13/01/2005

לכתבה ב- News1 >>

בקרב מארגני הכנס הארצי הראשון מסוגו של פדויי השבי מכל מערכות ישראל, שייערך ביום ראשון בבית הלוחם בתל אביב, שורר זעם על נשיא המדינה, משה קצב, אשר למרות שהוזמן, לא יגיע להשתתף במעמד.

חגית כהן, עוזרת דובר נשיא המדינה, אישרה כי אכן נבצר מהנשיא להשתתף בכנס, אך לא מסרה סיבה לכך. בהודעת לשכת הנשיא נמסר: "עניינם של פדויי השבי קרוב לליבו של הנשיא אשר שיגר מכתב לראש עמותת 'ערים בלילה', לרגל הכנס. בשנה שחלפה נפגש הנשיא עם נציגי, מפקדי וחיילי גדוד 68, שמתוכם היו מספר פדויי שבי. בנוסף, נשיא המדינה פנה לשר הביטחון בעניין סוגיות שהועלו על-ידי פדויי שבי".

ואולם, כאמור, האיגרת ששיגר הנשיא רק שלשום לעו"ד רם דורון, ראש עמותת 'ערים בלילה', לא מספקת אחדים מהמארגנים. "אנו מאוכזבים מכך שהוא אינו מוצא לנכון לכבד אותנו בנוכחותו", אומר ל-Nfc אחד מהם.

באיגרתו המפורטת כתב הנשיא קצב: "מדינת ישראל מחויבת לדאוג ללוחמיה שהיו בשבי באופן הולם וראוי. יש לנו מחויבות עמוקה כלפי מי שנשלחו בשליחות לאומית להגנה על המולדת". הוא הביע הערכתו הרבה לפדויי השבי על "עמידתם ההירואית, הרוח והאמונה למרות הלחצים הפיזיים והנפשיים הקשים".

הכנס ייערך ביום ראשון במעמד שר הביטחון, שאול מופז, חברי כנסת ואישי ציבור. עדיין לא התקבלה החלטה סופית בדבר הגעתו של הרמטכ"ל, רב-אלוף משה (בוגי) יעלון, לכנס, בו צפויים להשתתף למעלה מ-500 פדויי שבי. הכנס, הנערך בחסות ארגון נכי צה"ל, יכלול נאומים, הצגת תיאטרון הקאמרי ותערוכת מורשת (לרבות פריטים שאספו השבויים בהיותם בשבי).

כל הזכויות שמורות ©

 

site by muza - קידום עסקים

ESN - בניית אתרים