גבי נעים

אני במקור מגדוד 890 אחרי שחזרנו מהשבי עשו תחקיר אמרתי שלא הבנתי למה שובצתי בגיוס חטיבה ירושלמית. לא הבנתי מושג רובאי 2 אמר אני רק צ'כי ועוזי. במעוז ג' רובאים 2 לא יצאו מבונקרים חלק מקום קבורתם לא נודע. הגענו לפני ראש השנה. כל ערב העירו אותנו על פעילות בצד שני.  גדוד 68 היה גדוד חגים הגענו לערב יום כיפור.בשתים עשרה נכנסנו לבונקר לנוח. בצהריים קראו לנו לבונקר א'. הלכנו לשם דברו על משהו בצפון בשש בערב, בג' היו שלושה טנקים וכן רופא וחובש. חזרנו לחיילים אספנו חיילים הסברנו.

רץ קשר אמר מה שאמרו בשש מתבצע עכשיו. ראינו שני מגים. אנחנו קצה של תעלה והתחילו לרקט אותנו. נכנסתי לעמדה עליונה התחילה ה פגזה רצחנית שעתיים לפנות  ערב. הפסיקה מ"מ הטנקים נהרג בתחילת הפגזה. ניסו לחצות את התעלה והפסיקו את  ההפגזה. קצרנו אותם. מאג ירה  בכל עמדה היה מאג עם קנה רזרווי בזוקה לקחו שבוע מראש. באמצע הלילה המצרים חצו מדרום ובאו מהשער ונכנסו למעוז. ברוך אמר שהוא בין הרגלים. בקשתי אש על כחותנו.

ההפגזה המשיכה לחימה עד יום ראשון בצהריים. נמצא יורה לתעלה קשר בא מאחור. ברוך נכנס לבונקר  ג'בלי אמר ברוך נכנס פצוע רצה להגיע אלי. נשרף בזרחן. הכנסתי לבונקר. לחימה עד יום ראשון לפנות ערב. ראיתי טנקים עם זחלם עוזבים. איחלתי להם שיצליחו להגיע. 4 חברה בבונקר ניסו לשכנע אותי להיכנע. האמנתי שצה"ל יגיע. לפני חשכה פצוע אחד היה עם זרחן צעק. שבשבילו ניכנע. החלטתי  להיכנע  הרמנו אלונקה עם סדין קבלנו מכת אש.

לקח אותנו תחת חסותו אלוף משנה. היה רב סרן מתורגמן. לא יכולנו לסגת עם אחרים כי המצרים היו במעוז. נכנעו ארבעתנו אחד מארבעה התחרט ניסה לברוח וירו בו היינו 5 שנכנעו. היו 20 חיילים הרופא נפל בשבי. טנקים עזרו לנו בלחימה במוצאי שבת טנק אחד נסע לבלוזה בדרך נפגע. נשארו שני טנקים באחד תותח שלא פעל ואחד פעל. החליפו תחמושת מטנק אחד לשני. עשו שמות במצרים. מוצב המזח נכנע. אני בטוח שאם היו במוצב חיילים סדירים לא היינו נכנעים. לי לא חסר מ"גים ותחמושת והיו שלושה טנקים. בפינה שלי לא קיבלו פקודה לסגת. דברתי עם תותחי נברון ביקשתי הפגזה.
כשהיינו בשבי המצרים נסו לגייס אותי למודיעין אני איש נמל אשדוד. באתי וחוקר שאל למה לא הסכמת. הביאו אותנו ללובי משפחה שלמה לספר להם איך נהרג בנם.

 

site by muza - קידום עסקים

ESN - בניית אתרים