משלחת של פדויי שבי בביקור רשמי ברפובליקה-סרבסקה

גורל אחד

משלחת של נכי צה"ל - פדויי שבי יצאה לביקור רשמי ברפובליקה הסרבית - בהזמנת הנשיא וראש הממשלה

במהלך חודש אפריל יצאה משלחת של  נכי צה"ל פדויי שבי, לביקור רשמי בן שבוע ברפובליקה של סרפסקה (לשעבר בוסניה).
המשלחת הישראלית כללה ארבעה חברים שנפלו בשבי האויב במהלך מלחמת יום כיפור: עו"ד רמי דורון, יו"ר עמותת "ערים בלילה", עודד זמיר, אורי שחק ואורי ארנפלד. במהלך ביקורם נפגשו הארבעה עם נשיא הרפובליקה, ראש הממשלה, יו"ר הפרלמנט, שרים ובכירים נוספים במדינה.

 

 

 

נשיא הרפובליקה וראש הממשלה הזמינו את נציגי ארגון נכי צה"ל לאחר שביקרו בישראל, נפגשו עם הנשיא פרס ושמעו על הפעילות הענפה של הארגון לטובת נכי צה"ל. לראשי המדינה ולארגון הנכים והשבויים של הרפובליקה היה חשוב ליצור קשר עם נציגי ארגון נכי צה"ל ועמותת "ערים בלילה" המייצגת את פדויי השבי, על מנת ללמוד על אופי הטיפול בפצועי מלחמות, על השיקום של נכי צה"ל ופדויי שבי ועל מהות הטיפול של ישראל בחייליה שנפצעו בשירותם הצבאי. 

שיאו של הביקור היה בטקס לציון יום השואה שנערך במחנה ההשמדה 'גרדינה יאסנוביץ'', בו הושמדו 38 אלף יהודים וכ-700 אלף בוסנים במהלך מלחמת העולם השנייה. בטקס המרגש השתתפו נציגי המשלחת הישראלית, נשיא הרפובליקה וראש הממשלה הסרבי. 

 

לרפובליקה של סרפסקה היסטוריה עקובה מדם. במדינה למודת הקרבות יש כ-400,000 נכים מתוכם כ- 70,000 פדויי שבי וכ-300,000 משפחות שכולות - כולם מאוגדים תחת ארגון גג אחד.

חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל: "מדובר בתחילתה של ידידות מופלאה. זהו ביקור ראשון מסוגו שהוגדר כמוצלח ביותר ואנו מקווים להידוק הקשר בין המדינות ובין הארגונים על מנת לתמוך האחד בשני וללמוד כיצד להעניק מענה טוב יותר למי ששילם בגופו ובנפשו למען המדינה".

התארחנו במועדון הצנחה החופשית של העיר בניה לוקה המשמשת כבירה האדמיניסטרטיבית של רפובליקה סרבסקה.
 

 

site by muza - קידום עסקים

ESN - בניית אתרים